Korekcja barwna

Korekcja barwna i procesy kolorystyczne są sercem New Wave Film. Każdy projekt filmowy, niezależnie czy jest to reklama, serial, film fabularny, czy dokumentalny, wymaga współpracy wszystkich filmowców, którzy łączą swoją wyobraźnię, aby opowiedzieć widzom wyjątkową historię. Płaszczyzną owego łączenia jest obraz wyświetlany na ekranie. To tutaj spotykają się wizje i pomysły operatora, reżysera i kolorysty.

Do każdego filmu podchodzimy indywidualnie, ponieważ każda historia jest inna. Przy każdym projekcie naszą przygodę z kolorem zaczynamy już na etapie testów kamerowych, gdzie proponujemy różne rozwiązania techniczne i kreacyjne. Uważamy, że wizualizacje pomysłów są podstawą porozumienia między twórcami, dlatego już na etapie preprodukcji sugerujemy sesje korekcji barwnej, które pomogę odzwierciedlić kolorystyczne idee twórców i wypracować wspólny pomysł na warstwę wizualną filmu.

Stworzony w ten sposób „look” pozwala na większy komfort pracy scenografa, kostiumografa i charakteryzatora oraz wykorzystywany jest na dalszych etapach postprodukcji obrazu – przygotowania LUT’ów na plan zdjęciowy, dailies, czy też jako punkt wyjścia przy właściwej korekcji barwnej.

Do dyspozycji klientów mamy nowoczesną, skalibrowaną salę kinową oraz największy dostępny na rynku monitor referencyjny 4K o przekątnej obrazu 65″.

Czy dołączymy do Twojego projektu na etapie preprodukcji, czy już postprodukcji, zawsze cechuje nas chęć współpracy i kreatywne podejście do filmu, tak aby każdy najdrobniejszy szczegół został dopracowany a każda ramka obrazu była tak piękna jak to jest tylko możliwe.